amy winehouse - životopis

18. ledna 2011 v 21:26 | paPája
Amy se narodila 14. září 1983 v londýnské čtvrti Southgate. Kritici v Británii se o Amy Winehouse vyjadřují jedině v superlativech: "Nejlepší debutové album posledních let", "nová Lauryn Hill" či dokonce Marlene Dietrich. Tato drzá zpěvačka svým debutovým albem Frank dala najevo svůj obrovský pojem o hudbě a hlasu vůbec. Její drzost probojovala ve spíše R'n'B CD Frank do popředí nejprodávanějších ve Velké Británii. Často se dáma přirovnávala k Lily Allen. Ve stejné době totiž vydaly své debutovky a přirovnání jim zůstalo nadlouho. Tak jako Lily se Amy Winehouse probojovala i za oceán. V Americe ji lidé naprosto zbožňovali.
Vše vyvrcholilo druhým albem v pořadí, a to Back to black. První singl Rehab (léčebna) kde poukazovala na svojí "mírnou" závislost na alkoholu, bombardovala všechny hitparády po celém světě. Je naprosto jiné než Frank, Back to black je spíše hraný jazz, což příjemně překvapilo všechny hudební kritiky.

Byla čím dál více drzejší. Nesnáší Bona z U2 a to také dala silně na jevo, když uprostřed jeho projevu a děkovné řeči křikla do davu: "Zklapni, nikoho to tady nezajímá!". Však její extravagance se ani náhodou nesnížila, právě naopak. Lidé se začali podle ní i stříhat. Amy Winehouse se považovala za novou módní ikonu. Módou to však nezkončilo. Její bývalý manžel Blake Fieldew-Civil ji tehdy silně stáhl do proudu kokainu a jiných tvrdých drog. Amy začínala být pomalu v každém bulváru. Stále byla všude zdrogovaná a dokonce se na veřejnosti poprala se svým manželem. Ten byl už kdysi uvězněn za napadnutí jednoho barmana.

Na Grammy Awards 2008 měla Amy 6 nominací a získala 5 gramofonů, což pro nováčka je neslýchané. Bohužel na Grammy se nemohla dostavit. Americké úřady ji nevydali vízum, kvůli převážení marihuany. Proto byla v příměm přenosu z Londýna. Hned po slavnostním předávání musela Amy několikrát do léčebny pro drogově závislé. Poslala ji tam celé rodina i s jejím pěveckým týmem po zveřejnění videa v magazínu SUN, kde kouřila crack a šňupala koks.

V sobotu 23-7-2011 přišel pro celý svět nečekaný šok. Zpěvačka s neuvěřitelným hlasem zemřela ve svém londýnském domě v Camdenu. Pochopitelně média hned poukazovala na Aminu nezkrotnou minulost a tvrdila, že se Amy předávkovala. Nebýt cen Grammy a jejího hlasu a minulosti, nikdy by ji nikdo neoznačil za ikonu. Spousta věcí ale na veřejnost vyplula až po její smrti - byla zasnoubená se svým novým přítelem Regem Travissem.

Několik dní po smrti Amy se její rodiče a snoubenec rozhodli rozdat její osobní věci včetně oblečení věrným fanouškům, kteří stáli celé dny před domem v Camdenu a obléhali ho květinami a dárkami pro Amy, mimo jiné také nějakými flaškami alkoholu. Necelý měsíc po úmrtí zpěvačky někdo její dům, ve kterém zemřela, vykradl.

Nad smrtí talentované zpěvačky Amy Winehouse, která zemřela ve svých 27 letech, stále visí otazník. Stále se neví, jestli se otrávila alkoholem a jestli šlo o sebevraždu nebo jí někdo dopomohl.

Filmový svět se rozhodl natočit její biografii. Mezi nejhorlivější kandidáty na ztvárnění hlavní role patří Lady Gaga, která také patřila mezi Aminy "podivné" přátele.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.