emma watson

18. ledna 2011 v 20:43 | paPája
Emma Charlotte Duerre Watson se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži 15. dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým mladším bratrem Alexem přestěhovala do Oxfordshire, kde žijí s jejich matkou. Emma má tři nevlastní sourozence - od rozvodu dodnes žije Emmin otec s ženou, se kterou má tři děti - dvojčata dcery Ninu a Lucy a syna Tobyho. Jelikož Emma do pěti let vyrůstala ve Francii, mluví plynně francouzsky stejně jako anglicky. Také ovládá němčinu a italštinu. Působí i jako britská módní ikona a od doby, co dotočila poslední díl Harryho Pottera a nechala se ostříhat na kluka, o ni veřejnost jeví větší zájem.
V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o Harrym, Ronovi a Hemioně. Emma si vzpomíná, že do toho šla kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce do dvojice Rona a Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim oboum bylo sděleno, že vyhráli role Hermiony a Rona.

V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a kámen mudrců - první část veleznámé série filmů. Celá série byla natočena podle velmi populárních knih J. K. Rowlingové. Ta dosud Emmu nepoznala, zatím si jen povídali po telefonu. I tak ale zjistila, že se Emma skvěle hodí ke ztvárnění její postavy Hermiony Grangerové... V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě.

Dodnes Emma pracuje na sérii o Harry Potterovi a nyní má velký úspěch s filmy: Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Askabanu, Harry Potter a Ohnivý Pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ Dvojí krve a Harry Potter a Relikvie smrti. V roce 2007 také Emma ztvárnila roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas Ballet Shoes.

Ve svém volném čase Emma hodně sportuje (hraje pozemní hokej, házenou...). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení). Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potteru a Ohnivý Pohár) a zpěv. Miluje navštěvování přátel. Ráda se baví jako normální teenager, což je také jeden z důvodů, proč Emma tolik působí na lidi po celém světě. Nadále navštěvuje filmovou školu v Oxfordu, prý ale nemá příliš dobré výsledky. "Je to strašné, když víte, kolik teenagerů vás miluje a ve třídě jste pak za prkno." stěžuje si.
 


Anketa

Klikni, abych věděla, kolikátý jsi návštěvník

návštěvníků:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.