Biography

18. února 2011 v 12:03 | paPája |  Hilary Duff
Hilary Erhard Duff přivítali v Houstonu (Texas) do rodiny 28. září 1987 rodiče Susan a Robert Duffovi a tehdy dvouletá sestra Haylie. Ta jí celý život byla za vzor i oporu, "Vždycky jsem ji měla za vzor. Neudělala jedinou věc, kterou bych taky nezkusila," tvrdí. "Uměla jezdit na kole, tak já taky. Chodila na balet, já šla v jejích stopách. Měla jsem hodiny zpěvu, protože je měla ona.".

V roce 1993 se šestiletá Hilary a osmiletá Haylie přestěhovaly s matkou do San Antonia (Kalifornie), kde děvčata vystupovala v baletu The Nutcracker Suite. Otec Bob zůstal v Houstu, zde vedl obchodní řetězec s nábytkem. Po několika málo reklamách Hil zazářila roku 1998 v Disneyho snímku Casper a Wendy v hlavní roli. Zahrála si i v pilotní epizodě NBC komedie Daddio. Hilary rezignuje díky trapasu na zahajovací show. Ale i přes sklamání režisér Michael Chiklis řekl New York Daily News: "Pamatujte si, co říká moje žena. Ta holka jednou bude hvězda!".

Mladičká Hilary se zůčasní konkurzu na Disney seriál Lizzie McGuire a je obsazena do hlavní postavy. Odmítne, ale když jí Hay s mamkou promluvily do duše, roli vzala. Každou epizodu vidělo kolem dvou milionů diváků, stává se tedy nejslavnějším teenagerem své doby, tedy roku 2001. Dostává cenu Young Artist Award-Best Performance in a TV Movie.

23. března 2001 Hilary oznámí vztah se zpěvákem Aaronem Carterem, hostem Lizzie McGuire. Jako třináctiletí spolu začínají chodit a vydrží jim to téměř dva roky. Údajně se ale zapletla do milostného trojúhelníku mezi ní, Aaronem a Lindsay Lohan (tehdy 14), se kterou Aaron tajně randil. Hilary na oplátku na Lindsin účet řekla: "Někdy mám pocit, že ji skutečně nenávidím! Což je docela mazec, protože já nikoho ještě tolik nesnáším." - v časopise Blender.

Do životopisu se jí jako zlom kariéry zapsal leden 2002. Dostala hlavní roli od Disneyho, Kadetka Kelly, a měla i dialog v Human Nature (Slez ze stromu). Nadále v rámci Lizzie McGuire vydává i své debutové album s názvem Santa Claus Lane. Sbírka vánočních písní zahrnovala duety se sestrou Haylie, Lil Romeem a Christinou Milan. Také popularita roste a nemíjí ji ocenění Disney's Kids Award, First Annual Popstar! Award, Young Artist Award, Poptastic TV Actress, Nickelodeon Kids Choice Award a Favorite TV Actress.

Března dalšího roku se objevila ve snímku s Frankem Munizem, Agent Cody Banks, který vydělal přes 50 milionů dolarů. Navíc natočila k seriálu Lizzie McGuire film Italské prázdniny, který vynesl podobné peníze. Po úspěchu ale rozpustila smlouvu s Disneym. "Dali jsme jí velmi velkorysou nabídku a bohužel to zkončilo," říká mluvčí Disney Reuters. "Hilary je skvělá holka a my jí přejeme hodně štěstí.". Dříve, než odejde, ale úspěšně nahraje CD Methamorphosis, který dosáhl v hitparádách na špici a stalo se platinovou deskou. A následovala ocenění: Radio Disney Music Awards-Best Video That Rocks - So Yesterday - Hilary Duff, Radio Disney Music Awards - Female With The Most Style - Hilary Duff, Radio Disney Music Awards - Best New Artist - Hilary Duff, Radio Disney Music Awards - Best Song - So Yesterday - Hilary Duff, Radio Disney Music Awards - Best Female Singer - Hilary Duff, Radio Disney Music Awards - Song That Makes You Turn Up The Radio - So Yesterday-Hilary Duff, Choice Breakout Movie Actress at the Teen Choice Awards.

V březnu 2004 Hilary založila svou vlastní módní značku Stuff By Hilary Duff. Ta zahrnuje oblečení a šperky její výroby. V prvním roce firma prosperovala okolo 5 milionů dolarů. V roce 2006 maloobchodní impérium ještě obohatila o parfém With Love. Červenec přinesl Hilary další lásku. Šestnáctiletá si začíná dopisovat se zpěvákem skupiny Good Charlotte Joelem Maddenem, tehdy 25. "Byli jsme na stejné úrovni, i když byl o tolik starší," říká Duff na Teen Choice Awards. Vyšel i film Moderní Popelka, ten vydělal 50 milionů dolarů. Pro soundtrack napsala několik písniček a uslyšíte na něm i sestru Haylie Duff.

K sedmnáctinám si nadělila druhé album, prostě jen Hilary Duff, pro které napsala několik skladeb. Opět se objevuje na předních příčkách hitparád. Mimo jiné Best New Female Artist at the World Music Awards, Movieline's Young Hollywood Award for "Today's Superstar", Best New Artist and Best New Act at the TMF awards show, Fake ID Award (favorite artist under 21) at the TRL Awards, Favorite Female Singer at the Kids Choice Awards a také Popular New Artist at the Channel [V] Thailand Music Video Awards.

Roku 2005 Hilary daruje 200.000 dolarů na Červený kříž a 50.000 dolarů USA na sklizení škod po hurikánu Katrina. "Je to srdcervoucí vidět devastace. Lidem chybějí rodiní příslušníci a nemají absolutně nic, ani jídlo a vodu," říká ve svém prohlášení. "Chci udělat všechno, co jsem schopna udělat na pomoc těm, kteří přežili.".

Šestnáctého srpna vychází nejnovější album, Most Wanted. Psala si hity nejen sama, pomáhali i kluci z Good Charlotte. Zahrnovalo ale také remixy a oblíbené songy z minulých let. Jde do platiny a stává se deskou č. 1. Získává ceny Choice Move Blush Scene at the Teen Choice Awards, Best Sister Style at the Us Weekly Style Awards, Best Female Movie Actress at the Kids Choice Awards a Triple Threat: Success in movies, music & TV at the DVD Exclusive Awards.

I přes svůj vysoce vyhublý vzhled se snaží vyhnout narážkám ohledně anorexie. Najela na kruté diety a cvičení. "Můj nejlepší přítel, kterého znám devět let, jel na turné se mnou, a plavali jsme 30 bazénů každý den," říká Hilary Duff pro Cosmopolitan. "Moje sestra mi představila Pilates a právě tím jsem posedlá. Jsem schopná cvičit až čtyřikrát týdně, když nejsem na cestách." Se sestrou sfouknou několik společných projektů včetně filmu Holky v Balíku, kterému byla sama producentkou. Film byl původně sepsán pro sestry Olsenovy, ale shodou náhod se na natáčení sešly právě Duffovy.

Dne 12. října si Hilary konečně oddychla. Jakýsi Rus Max (a jeho spolubydlící David Josef Klein) tvrdil, že zabije sebe, jestliže s ním Hilary nezačne chodit. Také tvrdil, že 'odstraní své nepřátele', tedy zabije Joela Maddena. Max, pravým jménem Maksim Myaskovskiy, byl právě 12. října odsouzen na 117 dní ve vězení.

Po téměř dvou a půl letech se pár Hilary Duff a Joel Madden rozešel. Brzo nato Joel začal chodit s Nicole Richie, Hilary na to zareagovala, že se sice ještě nevzpamatovala, ale že jim to přeje. Rozchod oficiálně oznámili 28. října 2006. Tento rok obdržela pouze cenu Honoree at the Bogart Backstage Awards.

Rok 2007 byl ve znamení úspěchu. Hilary vydala album Dignity, spolu s rozšířenými verzemi jako Dignity Deluxe a remixy. Pilotním singlem byl With Love, který byl na 4. místě v 200 Billoard albums chart. Poprvé si zahrála záporňačku a to ve Válce a.s. po boku Johna Cusacka. Avšak odmítla roli jako Annie Mills v seriálu Beverly Hills 90210, chce hrát více dospěláské role. Získala Choice Love Song for "With Love" at Teen Choice Awards, Honored [along with Haylie] at the Much Love Animal Benefit a Best International Artist at Much Music Video Awards.

Žal po rozchodu s rockerem Joelem nevydržel dlouho. V letadle si nabrnkla kanadského hokejistu Mika Comrieho. Začali si dopisovat a v létě 2007 oficiálně oznámili svůj vztah veřejnosti.

Na začátku roku 2008 Hilary podepsala smlouvu ohledně několika filmových rolí a začala pracovat na své filmové kariéře. Nastoupila na natáčení Stay Cool, What Goes Up a According to Greta. Také se vrhla na natáčení dvou nových singlů, Reach Out (And Touch Me), jež vzniklo na základech písně Personal Jesus od Depeche Mode, a Holiday, které spolu s jejími dávnými hitovkami a remixy nazvala jako Best Of. V roce 2015 prohlásila: "Tohle album bylo spíš vtip od Hollywood Records,". Každopádně mělo úspěch i v Evropě, avšak videoklip Reach Out byl v USA a Kanadě zakázán kvůli jeho nevhodnému obsahu.

Návštěvu hned v několika populárních seriálech Hil uskutečnila v roce 2009. Jednalo se o Posla ztracených duší, Zákon a pořádek: útvar pro zvláštní oběti a Super drbna. V září podepsala smlouvu s velkou oděvní společností DKNY a následně vypustila kolekci na jaro / léto 2010 Femme For DKNY Jeans. Stvárnila hlavní roli ve velkofilmu ABC Family, Kráska mezi muži. Získala jediné ocenění, First Lady Award at Italian MTV Awards.

V roce 2010 je Hilary obsazena do filmu She Wants Me a jako Meghan a ukáže se v seriálu Community. Dne 12. října 2010 vychází vůbec první román Hilary Duff. Ve spolupráci s nakladatelstvím Simon & Schuster se zrodil Elixir. Podle the New York Times je to nejprodávanější kniha této doby. A v jejím duchu vyráží Hilary na turné po USA a Evropě, ukončuje ho až rok po vydání, v únoru 2011. Jediné ocenění získala na Teen Choice Awards: TV Scene Stealer za roli v Super Drbně.

A i naše sladká 'Lizzie' se usadila. Po dvouletém vztahu s Michaelem Comrie se na Havaji dne 19. února 2010 zasnoubila. Hned po příjezdu domů se začala plánovat velká svatba a Hil na sobě pracovala tak často, jak jen mohla. Šestkrát týdně chodila na pilates a nechala si od známého Harleye Pasternaka předepsat i dietu faktor pěti, avšak trošičku přizbůsobenou právě pro ni. Samotná svatba se konala v sobotu 14. srpna na kalifornské Santa Barbaře při západu slunce. Za svědka jí mimo jiných šla i sestra Haylie. Přítomno bylo kolem stovky hostů a kdyby si Hilary hned na začátku dne nenaštípla zub, jistě by byl den o něco báječnější.

Další rok, a to 2011, kvůli zdržení díky nedostatku peněz vyšla komedie o chodu na vysoké škole Tak se měj, na které pracovala od roku 2008. Její velkou rolí byla dospívající dcera alkoholické matky ve filmu Rodinná prokletí. Podala úctyhodný výkon a kritici ho nazvali jako 'největším překvapením'. K ročnímu výročí své svatby 15. srpna se na oficiálních stránkách pochlubila, že se svým manželem Michaelem čeká miminko. V říjnu oznámila, že by se dále v životě chtěla věnovat trochu více hudbě a téhož měsíce vydala i pokračování svého románu druhým dílem, nazvaným Devoted. Přestože byla těhotná, vydala se na turné na podporu románu, ale pouze po USA.

V lednu 2012 přes oficiální stránky a Twitter potvrdila, že pracuje na novém albu. Objevila se v nezávislém filmu She Wants Me.

22. března přivedla Hilary na svět svého prvního potomka, syna Luca Cruz, který vážil 3,35kg. Krátce na to se zapojila do organizace Johnsons Bay Cares spolupracující se Save The Children, která rozesílá 'příručky o novopečeném mateřství' a 'sady péče' maminkám po celé USA. Těhotenská kila, kvůli kterým byla několikrát kritizována, údajně shodila po roce, přes 20kg.

Hilary podepsala v srpnu 2012 smlouvu s 20th Century Fox k rozvoji televizní komedie, kterou bude produkovat. Duben 2012 byl ve znamení třetího pokračování románu, tentokrát pod názvem True. Na podporu už ale pouze uspořádala několik autogramiád po Los Angeles, aby se nevzdalovala od svého syna. Tento rok získala ocenení Best Maternity Style Reader's Choice Winner.

Na počátku roku 2013 Hilary byla hostem v seriálech Raising Hope a také desáté sezóny Dva a půl Chlapa. Svůj hlas propůjčila postavičce v animáku Letadla. V červenci dokončila natáčení filmu Flock of Dudes, jehož vydání se datuje na rok 2015. Od poloviny roku se horlivě pustila do nahrávání svého již pátého studiového alba. Dále dubbovala postavičku v dětském animovaném seriálu Dora Explorer z jedné epizody. V září se podílela na kampani Stomp Out Bullying proti šikaně na školách. Spolu se začátkem vánoční atmosféry v listopadu spojila své síly s Duracell a navštěvovala děti v tamnějších nemocnicích - v kampani 'Powering Holiday Smiles' darují 20.000 baterií do nemocnic po celé Kanadě do lékařských přístrojů a hraček.

Rok 2014 pro Hilary příliš šťastně nezačal - 10. 1. 2014 oznámila jí blízká osoba časopisu People, že se pár rozchází. Zprávu hned poté potvrdila i její maminka a Hilary na twitteru. V lednu podepsala smlouvu k účinkování v seriálnu Darrena Stara nazvané Younger. V dubnu bylo zveřejněno, že pilotní série bude obsahvat dvanáct epizod a premiéru bude mít na podzim. Datum pak muselo být upraveno na březen 2015. V polovně roku se dostalo na veřejnost, že Hilary podepsala smlouvu s RCA Records a na svém pátém albu bude pracovat s Edem Sheeranem. Během léta Hil propustla dva songy - Chasing the Sun a následovně All About You a k nim i videoklipy. První nesklidil moc velké ovace u fanoušků a druhý poměrně neobstál před kritiky. I tak se Chasing the Sun dostalo na 79. příčku v Billboard Hot 100. Od září do prosince natáčela v New Yorku seriál Younger a se synem Lucou tu dobu bydleli v NYC. Svůj návrat obnovovala několika živými vystoupení.

Duff požádala o rozvod s Comrie v únoru 2015, ale stále spolu byli vídáni. Pojí je syn a oba si toho jsou moc dobře vědomi, i když bulvár k nim nebyl vždy milý a pln pochopení.

V březnu se začal vysílat již zmíněný seriál Younger na TV Land a vyvolal nadšení. Dne 6. dubna byl propuštěn další singl, Sparks, z připravovaného alba. Album bylo možno oficiálně předobjednat, tyto předobjednávky byly označeny jako Fanjoy Edition a kromě hudebního nosiče i s bonusovými písněmi balíček obsahoval tričko, náramky, tetovačky, lůj, fotky Hilary a prvních tisíc zájemců dostalo CD podepsané. Pro ostatní vyšlo páté studiové album po osmi letech 12. června 2015 pod názvem Breathe In. Breathe Out. V první polovině lze najít písně psané do návštěvy Švédska v únoru 2015 a v druhé po jejím návratu. Hilary řekla, že to bylo to, co její album potřebovalo.

Od září do prosince, stejně jako rok předtím, se natáčela druhá série Younger. Znovu se kvůli tomu přestěhovala do New Yorku. Seriál měl premiéru 13. ledna a právě kvůli jeho propagaci nahrála Hilary cover k písni Little Lies. Těsně před premiérou bylo oznámeno, že seriál bude pokračovat třetí sérií a vyjde už na podzim. V lednu si ještě stihla změnit účes na růžové mikádo.

Ačkoli Hilary plánovala uskutečnit turné v rámci propagace alba Breathe In. Breathe Out., nikdy se tak nestalo. Datum se stále odsouvalo, až v únoru 2016 oficiálně prohlásila, že turné nebude. Důvodů pro to měla hned několik. 3. února oznámil server TMZ, že Hilary a Mike jsou oficiálně rozvedení. Krom toho je pojí péče o tří a půlletého syna Lucu.

V březnu začala randit se svým trenérem - Jasonem Walshem. Podle jejích pozdějších slov to byl po manželovi první vážný vztah. Dokonce se k ní přistěhoval do Beverly Hills a spolu její dům přestavěli. Rozešli se v listopadu téhož roku.

RCA Records vymazalo Hilaryino jméno z databáze v květnu. Krátce na to se objevila v neznámém nahrávacím studiu, změnila hudebního manažera za Scooter Brauna, ale jak poté několikrát řekla, hudbě se nyní věnovat nechce. Na druhou stranu od června do září se natáčela 3. řada Younger, ta se začala vysílat v září. Ten měsíc byl uveřejněn film Flock Of Dudes, který se natáčel již v letech 2013 a 2014 a potýkal se s existenčními problémy. V lednu 2017 se objevila v žebříčku Forbes: 30 Under 30.

Leden 2017 byl pro Hilary zamilovaný. Začala chodit s Matthewem Koma, který s ní spolupracoval na jejím posledním albu. Románek jim vydržel jen měsíc, ale vrátili k sobě v září téhož roku. Krátce po Hilaryiném měsíčním románku s byznysmenem Ely Sandvikem.

Čtvrtá řada Younger se natáčela v měsících duben - červen 2017 a v červnu se začala vysílat. Jako všechny předchozí řady si vedla u diváků velmi dobře.
článek se bude průběžně aktualizovat. prosím kopírujte se zdrojem, vlastní práce
 


Anketa

Klikni, abych věděla, kolikátý jsi návštěvník

návštěvníků: